صنایع کوچک پل مواصلاتی توسعه صنعتی و رونق اقتصادی هستند

گیلان صدر: فریبرز سعیدی کیا مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان طی گزارشیبه مناسبت هفته صنعت و معدنبا حضور در برنامه خانه مهر از صدا و سیمای مرکز گیلان به اهم وظایف شرکت شهرکهای صنعتی استان در حوزه صنایع کوچک پرداخت.

وی به اهمیت نقش صنایع کوچک در بهبود روند اقتصادی کشور و ایجاد کارآفرینی و اشتغال در جامعه پرداخت و از صنایع کوچک به عنوان پل مواصلاتی توسعه صنعتی و رونق اقتصادی نام برد.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان گفت: نیازهای فناورانه واحدهای صنعتی با کمک شرکت شهرکهای صنعتی از طریق مشاوران آموزش دیده شناسایی و توسط رفع کنندگان نیاز از داخل کشور یا خارج از کشور مرتفع می‌گردد.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان در خصوص حمایت از واحدهای صنعتی دانش بنیان گفت: واحد صنایع کوچک از طریق مشاوران توانمند اقدام به شناسایی و کمک به واحدهای مستعد جهت دانش بنیان شدن می‌نماید.

وی افزود: توسعه صنعت باید به سمت ایجاد پارک‌های علم و فناوری، شرکت‌های دانش بنیان و صنایع هایتک باشد تا از نیروهای تحصیلکرده دانشگاهی، بیشتر بتوان بهره جست.

وی در ادامه بیان داشت: جهت ارتباط بیشتر صنعت و دانشگاه و ایجاد بستر مناسب و مطرح شدن ایده‌های مورد نیاز صنعت، با حمایت این شرکت، رویدادهای استارتاپی به صورت سالیانه برگزار می‌گردد.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان در خصوص حمایت از واحدهای صنعتی گفت: صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری با صدور ضمانت نامه بانکی و غیر بانکی برای ۷۰٪ اصل و سود تسهیلات تا سقف ۳ میلیارد تومان با شرایط بسیار آسان‌تر از بانک‌های عامل و حمایت از واحدهای صنعتی کوچک و متوسط استان جهت شرکت در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی به صورت پرداخت حداقل ۵۰ درصد هزینه‌های نمایشگاها، آموزش واحدهای صنعتی در حوزه‌های مختلف مدیریتی، کارشناسی، مهارتی، بازار، محیط زیست، خوشه‌های صنعتی سالانه حداقل ۱۰۰ دوره آموزشی برای بیش از ۳۰۰۰ نفر از پرسنل واحدهای صنعتی توسط مشاورین توانمند برگزار می‌شود، برگزاری تورهای صنعتی برای مدیران و کارشناسان واحدهای صنعتی جهت آشنایی با واحدهای موفق، بزرگ و توانمند در صنعت، سالیانه معمولا ۶ تور صنعتی برای بیش از ۱۰۰ نفر از مدیران و کارشناسان واحدهای صنعتی برگزار می‌گردد از جمله اقدامات حمایتی برای صاحبان صنایع میباشد.

سعیدی کیا در پایان افزود: واحدهای صنعتی با مشکل کمبود نقدینگی مواجه هستند و شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان از طریق تامین نقدینگی از محل پرداخت تسهیلات بانکی اقدام به رفع آن نموده است. امیدواریم با تحرکی که در بانک‌ها بوجود آمده و حمایتی که دولت می‌کند؛ این مشکلات برطرف شود.

نوشته مشابه

صدور فراخوان اسناد سیستم روشنایی پارک تا ده روز آینده

صدور فراخوان اسناد سیستم روشنایی پارک تا ده روز آینده

 سید مجتبی خدمت بین دانا سرپرست شهرداری رشت در جلسه بررسی روند اجرایی پروژه پارک ۵۰۰ هکتاری لاکان بر صدور فراخوان اسناد سیستم روشنایی پارک تا ده روز آینده تاکید کرد. گیلان صدر: سید مجتبی خدمت بین دانا سرپرست شهرداری رشت، صبح امروز چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ در جلسه بررسی...

برگزاری مراسم تجلیل از خبرنگاران توسط شورا و شهرداری رشت/ قدردانی کانون بازنشستگان شهرداری رشت از شورا و شهردار

برگزاری مراسم تجلیل از خبرنگاران توسط شورا و شهرداری رشت/ قدردانی کانون بازنشستگان شهرداری رشت از شورا و شهردار

رئیس شورای اسلامي شهر رشت از برگزاری مراسم تجلیل مشترک به مناسبت روز خبرنگار توسط شورای اسلامی و شهرداری رشت خبر داد. گیلان صدر: محمد حسین واثق کارگرنیا امروز در پنجاه و یکمین جلسه علنی شورا در ساختمان شورای رشت با تسلیت ایام تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار کرد: مردم...

شعر ابتهاج به مثابه ی جامعه شناسی پیوند

شعر ابتهاج به مثابه ی جامعه شناسی پیوند

گیلان صدر، دکتر عباس نعیمی جورشری، جامعه شناس: سخن گفتن درباره هوشنگ ابتهاج مستلزم سخن گفتن در باب تحولات اجتماعی معاصر است. آنچنان که سه نظام سیاسی و چندین جنبش اجتماعی و کودتا و انقلاب را به خویش دیده است. در عصر رضا شاهی متولد شد، در عهد پهلوی دوم...

ضرب الاجل یک ماهه استاندار گیلان برای جمع آوری معتادان متجاهر

ضرب الاجل یک ماهه استاندار گیلان برای جمع آوری معتادان متجاهر

 استاندار گیلان گفت: دستگاه های متولی مکلف هستند تا ۱۵ شهریور ماه همه معتادان متجاهر در سطح استان را جمع آوری و ساماندهی کنند. گیلان صدر: اسدالله عباسی بعد از ظهر سه شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان با اشاره به لزوم همکاری همه دستگاه‌های اجرایی...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.