صنایع کوچک پل مواصلاتی توسعه صنعتی و رونق اقتصادی هستند

گیلان صدر: فریبرز سعیدی کیا مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان طی گزارشیبه مناسبت هفته صنعت و معدنبا حضور در برنامه خانه مهر از صدا و سیمای مرکز گیلان به اهم وظایف شرکت شهرکهای صنعتی استان در حوزه صنایع کوچک پرداخت.

وی به اهمیت نقش صنایع کوچک در بهبود روند اقتصادی کشور و ایجاد کارآفرینی و اشتغال در جامعه پرداخت و از صنایع کوچک به عنوان پل مواصلاتی توسعه صنعتی و رونق اقتصادی نام برد.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان گفت: نیازهای فناورانه واحدهای صنعتی با کمک شرکت شهرکهای صنعتی از طریق مشاوران آموزش دیده شناسایی و توسط رفع کنندگان نیاز از داخل کشور یا خارج از کشور مرتفع می‌گردد.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان در خصوص حمایت از واحدهای صنعتی دانش بنیان گفت: واحد صنایع کوچک از طریق مشاوران توانمند اقدام به شناسایی و کمک به واحدهای مستعد جهت دانش بنیان شدن می‌نماید.

وی افزود: توسعه صنعت باید به سمت ایجاد پارک‌های علم و فناوری، شرکت‌های دانش بنیان و صنایع هایتک باشد تا از نیروهای تحصیلکرده دانشگاهی، بیشتر بتوان بهره جست.

وی در ادامه بیان داشت: جهت ارتباط بیشتر صنعت و دانشگاه و ایجاد بستر مناسب و مطرح شدن ایده‌های مورد نیاز صنعت، با حمایت این شرکت، رویدادهای استارتاپی به صورت سالیانه برگزار می‌گردد.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان در خصوص حمایت از واحدهای صنعتی گفت: صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری با صدور ضمانت نامه بانکی و غیر بانکی برای ۷۰٪ اصل و سود تسهیلات تا سقف ۳ میلیارد تومان با شرایط بسیار آسان‌تر از بانک‌های عامل و حمایت از واحدهای صنعتی کوچک و متوسط استان جهت شرکت در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی به صورت پرداخت حداقل ۵۰ درصد هزینه‌های نمایشگاها، آموزش واحدهای صنعتی در حوزه‌های مختلف مدیریتی، کارشناسی، مهارتی، بازار، محیط زیست، خوشه‌های صنعتی سالانه حداقل ۱۰۰ دوره آموزشی برای بیش از ۳۰۰۰ نفر از پرسنل واحدهای صنعتی توسط مشاورین توانمند برگزار می‌شود، برگزاری تورهای صنعتی برای مدیران و کارشناسان واحدهای صنعتی جهت آشنایی با واحدهای موفق، بزرگ و توانمند در صنعت، سالیانه معمولا ۶ تور صنعتی برای بیش از ۱۰۰ نفر از مدیران و کارشناسان واحدهای صنعتی برگزار می‌گردد از جمله اقدامات حمایتی برای صاحبان صنایع میباشد.

سعیدی کیا در پایان افزود: واحدهای صنعتی با مشکل کمبود نقدینگی مواجه هستند و شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان از طریق تامین نقدینگی از محل پرداخت تسهیلات بانکی اقدام به رفع آن نموده است. امیدواریم با تحرکی که در بانک‌ها بوجود آمده و حمایتی که دولت می‌کند؛ این مشکلات برطرف شود.

نوشته مشابه

طرح هادی هدایت گر توسعه و عمران روستاها است

طرح هادی هدایت گر توسعه و عمران روستاها است

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان گفت: طرح هادی هدایت گر و از جمله اقدامات مهم برای توسعه و عمران روستاها است. به گزارش گیلان صدر و به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان، مهندس حامد دائمی در حاشیه جلسه کمیته تصویب طرح‌های هادی روستاهای استان اظهار کرد:...

آذین بندی شهری با ریسه های رنگی و نوری جشن با شکوه نیمه شعبان در رشت

آذین بندی شهری با ریسه های رنگی و نوری جشن با شکوه نیمه شعبان در رشت

شعبان سالروز میلاد امام زمان (عج) با نصب المان ها و ریسه های رنگی و نوری آذین بندی شد. به گزارش گیلان صدر و به نقل از مدیریت ارتباطات شهرداری رشت، مدیران مناطق پنجگانه شهری با تاکید رحیم شوقی شهردار مبنی بر برگزاری جشن با شکوه نیمه شعبان برنامه های...

اجرای پروژه #جی_نف و نصب پلاک های کدپستی هوشمند در کیاشهر و توسعه تجارت الکترونیک

اجرای پروژه #جی_نف و نصب پلاک های کدپستی هوشمند در کیاشهر و توسعه تجارت الکترونیک

در دیدار مدیر کل پست گیلان با شهردار کیاشهر در خصوص اجرای پروژه #جی_نف و نصب پلاک های کدپستی هوشمند در کیاشهر و توسعه تجارت الکترونیک گفتگو و تبادل نظر شد. به گزارش لیجار ؛ ظهر امروز یکشنبه ۲۹ بهمن #محمدحسین_هوشنگی مدیر کل پست گیلان ضمن حضور در شهرداری کیاشهر...

مشارکت ماهانه ۳۵ میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی برای بیمه تکمیلی درمان مستمری بگیران گیلانی

مشارکت ماهانه ۳۵ میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی برای بیمه تکمیلی درمان مستمری بگیران گیلانی

با توجه به مصوبه هیات امنای سازمان تامین اجتماعی ، بابت پرداخت حق بیمه قرارداد جدید بیمه تکمیلی درمان مستمری بگیران این سازمان با شرکت آتیه سازان حافظ ، به ازای هر نفر از مشمولین ماهانه مبلغ یک میلیون و پانصد و بیست و پنج هزار ریال به عنوان مشارکت...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.