نامزدها کد کاندیداتوری را در اختیار هواداران قرار دهند | اعلام نتایج حداکثر ظرف یک ساعت

رئیس ستاد انتخابات شهرستان رشت از آغاز رقابت ۳۹۹ کاندیدای ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از ساعت ۲۴ امشب در این شهرستان خبر داد و گفت: در این انتخابات همه نگاه ها به سمت کشورمان ایران است و مطمئن باشید که مردم ما با بصیرت و هوشیاری به دنیا ثابت خواهند کرد اتفاقات بزرگ را آنها رقم میزنند.

گیلان صدر: علی فتح اللهی در جلسه توجیهی با نامزدهای انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر شهرستان رشت با بیان اینکه در حساسترین نقطه دنیا و ماندگارترین انقلاب در تاریخ قرار گرفته ایم، اظهار داشت: در این انتخابات همه نگاه ها به سمت کشورمان ایران است.

وی افزود: در دنیا هیچ کشوری را سراغ ندارید که دشمنانش با میلیاردها دلار هزینه و تأسیس ۳۶۰ شبکه ماهواره‌ای رایگان برای دلسرد کردن مردم نسبت به کشور و انتخابات هزینه کنند و این درحالیست که در کشور آمریکا تنها ۸ شبکه به تولید برنامه های رایگان برای مردم آمریکا مشغولند و این مسأله ای قابل تأمل است.

فرماندار رشت با بیان اینکه یقین بدانید که آنها با تمام توان خود تلاش خواهند کرد تا میزان مشارکت مردم را به حداقل برسانند اما مطمئن باشید که مردم ما با بصیرت و هوشیاری به دنیا ثابت خواهند کرد اتفاقات بزرگ را آنها رقم میزنند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان رشت خطاب به کاندیداهای شوراها گفت: هدف همه کاندیداها باید نقش آفرینی در جهت اعتلای جمهوری اسلامی باشد و تنها هدفگذاری برای رسیدن به کرسی شوراها به هر قیمتی، تفکری بسیار خطرناک است و کاندیداها را از رسیدن به اهداف مقدس دور خواهد نمود.

وی با بیان اینکه ستاد انتخابات شهرستان رشت از کاندیداها هیچ خواسته ای جز اجرای دقیق ضوابط قانونی ندارد، گفت: اگر کاندیدایی در بدو ورود به عرصه رقابت تابع قانون نباشد باید این انتظار را داشته باشد که مردم با مشاهده عدم تعهد وی به قانون، نظرشان درباره وی را در تصمیم گیری هایشان در حوزه رأی اعمال کنند.

فتح اللهی در خصوص رد صلاحیت های ثبت نام کنندگان شوراها گفت: یقین بدانید که بدون مستندات رد صلاحیتی صورت نگرفته است و منصفانه بپذیریم که تصمیمات حتی با مثبت اندیشی نیز اتخاذ شده است.

وی با اشاره به اینکه هیئت نظارت بر انتخابات حتی تا یک روز قبل از انتخابات این اختیار قانونی را دارد تا در تأیید صلاحیت ها تجدید نظر کند، گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری کاندیدها نباید مطالبی را که به تحقق آن اعتقاد ندارند بیان کنند، بنابراین در رد صلاحیت ها عدم التزام به اسلام و اصل ولایت فقیه همین است که وعده ای بدهیم که قابلیت اجرایی نداشته باشد، چرا که مردم با همین رفتارها و عدم پایبندی به قول های داده شده، دلسرد شده و حضورشان برای مشارکت حداکثری کمرنگ خواهد شد‌.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان رشت با اشاره به اینکه شهر پیربازار برای اولین بار در انتخابات شوراهای شهر حضور می یابد گفت: در شهر رشت ۲۸۸ نفر، پیربازار ۲۱ نفر، خشکبیجار ۱۳ نفر، لشت نشاء ۱۴ نفر، کوچصفهان ۱۴ نفر، لولمان ۱۷ نفر، سنگر ۳۲ نفر و در مجموع در شهرستان رشت ۳۹۹ نفر با هم رقابت خواهند کرد.‌

وی افزود در شهر رشت ۱۱ نفر بعنوان عضو اصلی و ۷ نفر علی البدل و در سایر شهرهای تابع ۵ نفر عضو اصلی و ۳ نفر بعنوان عضو علی البدل انتخاب خواهند شد‌.

فرماندار رشت ادامه داد: شروع فعالیت های تبلیغاتی کاندیداها از ساعت ۲۴ امشب پنج شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ آغاز و تا پایان ساعت ۲۴ چهارشنبه ۲۶ خرداد ادامه می یابد.

وی افزود: هر کاندیدا میتواند در هر منطقه، ستاد انتخاباتی داشته باشد اما حتماً باید مشخصات رئیس ستاد و آدرس محل ستاد خود را در اختیار فرمانداری قرار دهد، در غیر این صورت ستادِ آن کاندیدا بدلیل تخلف در انتخابات پلمپ خواهد شد، لذا تأکید میکنم جهت جلوگیری از سوء تبلیغ در بین عموم اطلاعات ستاد خود را در اختیار فرمانداری قرار دهید.

فتح اللهی افزود: استفاده از هرگونه فضای تبلیغاتی خارج از آنچه توسط ستاد انتخابات تعریف شده است، بطور قانونی پیگیری خواهد شد و خسارات ایجاد شده متوجه آن کاندیدا خواهد شد.

وی با اشاره به شرایط کرونایی در این دوره از انتخابات گفت: در خصوص تجمعات انتخاباتی کاندیداها باید برنامه های سخنرانی خود را به فرمانداری رشت اعلام کنند و همچنین تجمعات باید در فضای باز و با ظرفیت یک سوم جمعیت برگزار شوند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان رشت در خصوص حضور نمایندگان نامزدها در شعب اخذ رأی گفت: در سالهای گذشته به ازای هر ۵ شعبه یک نماینده از سوی کاندیداها اعلام میشد اما با توجه به وضعیت کرونا تصمیم گیری در این مورد برعهده ستاد استانی مقابله با کرونا قرار دارد که بزودی اطلاع رسانی خواهد شد.

وی با اشاره الکترونیکی بودن انتخابات در شهرستان رشت گفت: با توجه به اینکه رأی گیری الکترونیکی تنها بر اساس کد کاندیداتوری نامزدها صورت میپذیرد و قابلیت وارد کردن اسامی وجود ندارد داوطلبان محترم کد کاندیداتوری خود را در تمامی بخش های تبلیغات از جمله درج در بنرهای تبلیغاتی، در اختیار هواداران خود قرار دهند تا در روز اخذ رأی، رأی دهندگان با مشکل مواجه نشوند.

فرماندار رشت ادامه داد: درانتخابات الکترونیک اعلام نتایج حداکثر ظرف یک ساعت اعلام خواهد شد اما بدلیل همزمانی با انتخابات ریاست جمهوری و اولویت صورتجلسه صندوق های اخذ رأی ریاست جمهوری، از کاندیداها و هواداران میخواهیم در فرمانداری تجمع نکنند و نتایج را از طریق سایت فرمانداری رشت به آدرس https://rasht.gilan.ir  پیگیری نمایند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان رشت با بیان اینکه کاندیداها سرمایه های ما هستند و حفظ و صیانت حقوق آنان از وظایف اجرایی فرمانداری است از داوطلبان خواست سوالات و ابهامتشان را با فرمانداری در میان بگذارند.

نوشته مشابه

دستگیری ۷۳۹ نفر در ناآرامی‌های ۳ روز گذشته‌ گیلان

دستگیری ۷۳۹ نفر در ناآرامی‌های ۳ روز گذشته‌ گیلان

فرماندهی انتظامی گیلان از شناسایی و انهدام یک تیم خرابکارانه در جریان این اغتشاشات خبر داد و گفت: یک تیم خرابکاری از جنوب کشور وارد گیلان شدند که خوشبختانه قبل از هرگونه اقدامی، اعضای این گروه شناسایی و تا کنون ۲ نفر آنان دستگیر شده اند. گیلان صدر: فرمانده انتظامی...

بیانیه سپاه درباره حوادث اخیر: فتنه جاری نتیجه ای جز خفت و رسوایی در پی نداشته است

بیانیه سپاه درباره حوادث اخیر: فتنه جاری نتیجه ای جز خفت و رسوایی در پی نداشته است

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای مجاهدت های ایثارگرانه و فداکارانه فرماندهی انتظامی کشور را ضامن اقتدار و امنیت نظام و میهن اسلامی دانست. گیلان صدر: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای با قدردانی از هوشمندی، آگاهی و بصیرت ملت شریف ایران در عدم همراهی با توطئه سازمان یافته دشمن...

دستگیری ۲۱۱ نفر در گیلان در ناآرامی های اخیر

دستگیری ۲۱۱ نفر در گیلان در ناآرامی های اخیر

جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان از دستگیری ۲۱۱ نفر از عاملان اغتشاش، تحریک، تعرض به شهروندان، تخریب اموال عمومی در سطح استان گیلان خبر داد. گیلان صدر: سرهنگ حسن حسین‌پور در گفت‌وگو با خبرنگاران در رشت با بیان اینکه نیروی انتظامی برخورد قاطعی با برهم‌زنندگان نظم جامعه خواهد داشت، اظهار...

اتوبوس در هفته نخست مهر رایگان شد

اتوبوس در هفته نخست مهر رایگان شد

با دستور سید امیر حسین علوی شهردار رشت همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس، ارائه خدمات ناوگان اتوبوسرانی رشت در هفته نخست مهر ماه رایگان شد‌. گیلان صدر: با توجه به آغاز هفته دفاع مقدس و موعد بازگشایی مدارس به دستور سید امیر حسین علوی شهردار رشت...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.