هشدار شیوع ویروس دلتا در گیلان | همکاری اصناف در رشت ضعیف است

گیلان صدر: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ارتباط تصویری با خبر ساعت۲۰ گفت: ویروس کرونای دلتا که نوع جهش یافته کرونای قبلی است، از هندوستان به ایران گسترش یافته و قدرت سرایت بیشتری در مقایسه با نوع قبلی دارد.

دکتر آبتین حیدرزاده با اشاره به مشاهده شدن کرونای دلتا در گیلان افزود:افراد به صورت گروهی و خانوادگی به این بیماری بیماری مبتلا می شوند و علائم آن گلودرد شدید و تب است.

آبتین حیدرزاده در وبینار مشترک دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر اعمال محدودیت‌های شغلی در شهرهای قرمز از جمله رشت و آستارا گفت: متاسفانه با وجود اینکه شهر رشت از روز گذشته به وضعیت قرمز درآمده اما همکاری اصناف در آن بسیار ضعیف است و محدودیت‌های شغلی در آن رعایت نمی‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه فرمانداری و دستگاه قضایی باید به کمک حوزه بهداشت و درمان بیایند افزود: تمامی تالارها، مراکز تفریحی، پاساژها، رستوران‌ها و فروشگاه‌های اقلام غیرضروری باید در شهرهای قرمز رشت و آستارا تعطیل باشند.

وی افزود: با توجه به سرعت انتقال در پیک جدید، شیوع ویروس دلتا در استان مشهود است و نباید کوچکترین بی‌توجهی نسبت به این ویروس داشت زیرا به سرعت می‌تواند افراد بسیار بیشتری را مبتلا کند.

حیدرزاده با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و سرعت بخشی روند واکسیناسیون خاطرنشان کرد: با اعمال محدودیت‌های شغلی و همکاری مردم و اصناف می‌توانیم روند شیوع دلتا ویروس را کنترل کنیم.

نوشته مشابه

بانوان رشتی نیمی از بیمه شدگان گروه زنان خانه دار تامین اجتماعی گیلان

بانوان رشتی نیمی از بیمه شدگان گروه زنان خانه دار تامین اجتماعی گیلان

گیلان صدر: علی حسین نژاد، مدیرکل تامین اجتماعی گیلان گفت: حدود ۳۷ هزار بانوی گیلانی در پوشش بیمه زنان خانه دار قرار گرفته اند که ۱۸ هزار و ۳۰۰ نفر آن‌ها را شهروندان رشتی تشکیل می‌دهند. وی افزود: بیش از ۲۰ هزار نفر از بیمه شدگان زنان خانه دار در...

رای شعبه تجدیدنظر دیوان بر آرای تمام مراجع اداری اولویت داشته و اجرا خواهد شد

رای شعبه تجدیدنظر دیوان بر آرای تمام مراجع اداری اولویت داشته و اجرا خواهد شد

منتظر ابلاغ رسمی رای شعبه تجدیدنظر دیوان از طریق مراجع قانونی هستیم گیلان صدر: محمدحسین واثق کارگرنیا، رییس شورای شهر رشت در گفتگو با خبرنگار #خزرآنلاین گفت: آقای علوی پس از استیضاح توسط اعضای شورا، با دستور موقت شعبه ۴۵ دیوان عدالت اداری مجددا بر سر کار برگشت و بعد...

دانشگاه علوم پزشکی گیلان آماده همکاری مضاعف با بیمارستان ولیعصر (عج) نداجا رشت است

دانشگاه علوم پزشکی گیلان آماده همکاری مضاعف با بیمارستان ولیعصر (عج) نداجا رشت است

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در دیدار با عوامل اجرایی بیمارستان ولیعصر (عج)نداجا رشت گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان آماده همکاری مضاعف با بیمارستان ولیعصر (عج) نداجا رشت جهت افزایش کمی و کیفی خدمات درمانی به مردم است. گیلان صدر: دکتر حیدرعلی بالو – سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در...

پلمب یک مؤسسه ارائه خدمات زیبایی بدون مجوز در رشت

پلمب یک مؤسسه ارائه خدمات زیبایی بدون مجوز در رشت

مدیر نظارت و اعتبار بخشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تعطیلی یک مؤسسه پوست و زیبایی در رشت به دلیل ارائه خدمات از سوی افراد بدون صلاحیت خبر داد. گیلان صدر: دکتر سید رشید میر گفت : در پی گزارش‌های مردمی و بازرسی بازرسان نظارت بر درمان دانشگاه ، یک...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.