۱۲ میلیون کیلو وات ساعت انرژی ثبت نشده در بانک اطلاعاتی مشترکین گیلانی

محمداسماعیل هنرمند مدیرعامل شرکت توزیع برق استان گیلان از اجرای طرح تست، بازرسی و کنترل لوازم اندازه گیری بیش از ۲۶۰ هزار دستگاه لوازم اندازه گیری برق مصارف عادی و دیماندی در سال ۹۹ در استان گیلان خبر داد.

گیلان صدر: محمداسماعیل هنرمند اظهار داشت: در سال ۱۳۹۹ و به همت کارکنان شرکت توزیع برق گیلان و با ظرفیت نیروی پیمانکار، ۲۶۰۲۱۱ دستگاه لوازم اندازه گیری مورد تست و بازرسی قرار گرفت که از این تعداد ۲۰۶۹ مورد دستکاری کنتور کشف و پس از جمع آوری، اصلاح و معرفی فرد خاطی به مراجع قضایی نسب به برآورد خسارت وارد شده اقدام شد و ۲۲۱۲۹ میلیون ریال خسارت از متخلفان دریافت و قریب به ۱۲ میلیون کیلوواتساعت انرژی ثبت نشده در سیستم بیلینگ کارسازی شد.

وی ضمن اشاره به اینکه این بازرسی‌ها موجب جلوگیری از تضییع حقوق سایر مشترکین می‌شود، افزود: از ابتدای سالجاری نیز تا کنون ۳۸۲۰۹ دستگاه لوازم اندازه گیری کنترل شده است که تعداد ۷۹۲ مورد تخلف و دستکاری مورد کشف قرار گرفت و تاکنون ۷۹۸۸ میلیون ریال جریمه برای متخلفان صادر و از هدررفت بیش از ۴۱۲ هزار کیلوواتساعت انرژی جلوگیری شد.

هنرمند خاطرنشان کرد: برنامه شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در خصوص تست، بازرسی و کنترل مضاعف لوازم اندازه گیری و پایش مصرف مشترکین در سال جاری بیش از ۳۵۰ هزار مشترک هدف‌گذاری شده است.

مدیرعامل توزیع برق گیلان عنوان کرد: در سال گذشته، ۷۴۲ دستگاه کنتور هوشمند قابل قطع از راه دور در سطح استان نصب شد که این موضوع یکی از عوامل موثر گذر از پیک تابستان بوده و گفتنی است برنامه شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان برای سال ۱۴۰۰، نصب ۲۰۰۰ دستگاه کنتور هوشمند می‌باشد.

هنرمند تصریح کرد: همچنین با تلاش همکاران این شرکت بیش از ۵۰۰۰ دستگاه غیرمجاز استخراج رمز ارز در استان گیلان شناسایی و با هماهنگی نهادهای ذی ربط جمع آوری شده‌اند و بالغ بر ۴۳ میلیارد تومان خسارت به شبکه‌های توزیع برق وارد کرده است.

وی اضافه کرد: به منظور محاسبه تلفات انرژی الکتریکی، طرح قرائت همزمان مشترکان با نصب کنتور هوشمند روی ۱۸ فیدر توزیع برق استان گیلان به اجرا درآمده است.

هنرمند در انت‌ها گفت: تست و بازرسی انشعاب‌های برق، اجرای طرح تست و بازرسی در راستای کشف انشعاب‌های غیرمجاز، افزایش سطح هوشمندسازی شبکه با توسعه کنتورهای هوشمند، توسعه کنتورهای مرجع، هوشمندسازی چاه‌های کشاورزی برای مشارکت در طرح‌های مدیریت مصرف و همچنین توسعه نرم افزارهای اندرویدی در حوزه تست و بازرسی لوازم اندازه گیری، از جمله برنامه‌های در دست اقدام برای سال جاری در راستای ارایه هرچه بهتر خدمات به هم استانی‌های عزیز خواهد بود.

نوشته مشابه

از ابتدای سال تاکنون؛ کشف دو تن مواد مخدر در گیلان

از ابتدای سال تاکنون؛ کشف دو تن مواد مخدر در گیلان

 با اجرای طرح هایی همچون طرح های محله، پلیس توانست ۶ هزار و ۴۲۷ نفر معتاد را از ابتدای سال تاکنون دستگیر کند . گیلان صدر: سردار عزیز الله ملکی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران ضمن تقدیر از زحمات خبرنگاران  گفت:طی پنج ماه گذشته در راستای برخورد با  پدیده شوم...

گاز رسانی به ۱۱۹ روستای صعب العبور گیلان تا پایان سال آینده

گاز رسانی به ۱۱۹ روستای صعب العبور گیلان تا پایان سال آینده

گیلان صدر: عیسی جمال نیکویی مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با بیان این خبر اظهار داشت: این آمار بر اساس تعداد خانوارهای دارای اشتراک برق با تایید فرمانداری ها تهیه شده است و در تلاش هستیم تا مجوز گازرسانی به همه این روستاها را کسب نماییم. وی افزود: شرکت گاز...

ایجاد پل ارتباطی میان حکومت و دولت با مردم، مهمترین کارکرد رسانه است

ایجاد پل ارتباطی میان حکومت و دولت با مردم، مهمترین کارکرد رسانه است

گیلان صدر: عیسی فرهادی رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی؛ در نشست هم اندیشی با بیش از ۷۰ خبرنگار  و مدیران رسانه‌های استان گیلان با گرامیداشت یاد و نام شهید صارمی خبرنگار شهید، با بیان اینکه ماندگاری کربلا معطوف به خبر رسانی حضرت زینب (س) از نهضت...

کلاچای پتانسیل های زیادی دارد و باید بیشتر به مردم شناسانده شود

کلاچای پتانسیل های زیادی دارد و باید بیشتر به مردم شناسانده شود

مهدی رشاد شهردار کلاچای در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت : اقدامات حوزه شهری بر اساس اولویت در حال انجام است. گیلان صدر: مهدی رشاد شهردار کلاچای ضمن تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه و قدردانی از زحمات این قشر در خصوص اقدامات صورت گرفته در حوزه شهر کلاچای...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.