استفاده از ماسک در گیلان به پایین ترین حد رسیده است

  1. معاون درمانی علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه عادی انگاری شهروندان می تواند فاجعه بار باشد، گفت: استفاده از ماسک در گیلان به پایین ترین حد رسیده است.

گیلان صدر: انوش دهنادی مقدم به آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان اشاره و اظهار کرد: روند صعود ابتلاء و بستری‌های کرونایی و همچنین فوتی‌های ناشی از کرونا است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از هزار و ۲۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند، افزود: روزانه شاهد شناسایی حدود ۳۰۰ بیمار کرونایی نیازمند به بستری در بیمارستان‌های استان هستیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به وخامت حال ۱۶۰ بیمار کرونایی، گفت: بیشتر ظرفیت و تخت‌های بیمارستانی در استان گیلان توسط بیماران کرونایی اشغال شده است.

وی در ادامه با ابراز نگرانی از پُر شدن تخت‌های بیمارستانی در استان گیلان با ادامه این روند، اضافه کرد: شهروندان باید پروتکل‌های بهداشتی را با جدیت و دقت بیشتری رعایت کنند.

دهنادی مقدم با اشاره به عادی انگاری و بی توجهی شهروندان به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، گفت: استفاده از ماسک در استان گیلان به پایین‌ترین سطح خود رسیده و این زمینه را برای رشد بیماری فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه حضور در مکان‌های تجمع یکی دیگر از عوامل افزایش میزان ابتلاها به کرونا در استان گیلان بوده است، اضافه کرد: حضور مسافران نیز بر این عوامل افزوده و شرایط را برای استان سخت کرده است.

معاون درمان علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه عادی انگاری و بی توجهی نسبت به رعایت پروتکل‌ها سبب می‌شود تا با یک فاجعه رو به رو شویم، گفت: در حال حاضر تنها راهکار مقابله با کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک است.

وی همچنین به واکسیناسیون و روند رو به رشد آن در استان گیلان اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر ۴۷۰ دُز واکسن در استان گیلان به گروه‌های هدف تزریق شده است.

دهنادی مقدم با بیان اینکه روزانه ۱۵ تا ۱۸ هزار دُز واکسن در استان گیلان تزریق می‌شود، گفت: در صورت افزایش ورود واکسن به استان ظرفیت افزایش این میزان به روزانه ۴۰ دُز نیز وجود دارد.

نوشته مشابه

گیلان بیش از ۲۰ هزار کیلومتر شبکه فشارضعیف دارد که عمده آنها فرسوده هستند

مرحله پنجم قطع برق ادارات پرمصرف گیلان

محمد تقی مهدیزاده مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان از اجرای مرحله پنجم قطع برق ادارات پرمصرف در مرکز استان و ۲ شهرستان دیگر خبر داد. گیلان صدر: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان ضمن اشاره به دستورالعمل‌های ارسالی از سوی شرکت توانیر و همچنین تصویب نامه هیئت وزیران...

رویکرد مثبت شورا و شهرداری رشت نسبت به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی

رویکرد مثبت شورا و شهرداری رشت نسبت به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی

سید مجتبی خدمت بین دانا سرپرست شهرداری رشت در نشست جذب سرمایه‌گذاران که با حضور رئیس سازمان همیاری شهرداری‌های استان گیلان برگزار شد، گفت: مدیریت شهری از طرحهای مناسب جهت توسعه شهر رشت استقبال می‌کند. گیلان صدر: نشست جذب مشارکتهای بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ به ریاست...

حدود ٣٧ هزار زن خانه دار گیلان بیمه شدند

حدود ٣٧ هزار زن خانه دار گیلان بیمه شدند

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان گفت: نزدیک ٣٧ هزار زن خانه دار در این استان از بیمه زنان خانه دار برخوردار شدند. گیلان صدر: علی حسین نژاد روز یکشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان گیلان اظهار داشت: در حوزه بیمه مشاغل آزاد، زنان خانه دار و...

در شهر رشت حدود ۴۰۰ بنای تاریخی وجود دارد | مخالفت با پیاده راه فرهنگی به عنوان گذر خوراک

در شهر رشت حدود ۴۰۰ بنای تاریخی وجود دارد | مخالفت با پیاده راه فرهنگی به عنوان گذر خوراک

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان تصریح کرد: در شهر رشت حدود ۴۰۰ بنای تاریخی قرار دارد که از این تعداد بیش از ۱۰۰ بنا در فهرست آثار تاریخی به ثبت رسیده است. گیلان صدر: سومین جلسه ستاد راهبردی شهر خلاق خوراک شهرداری رشت با موضوع انعقاد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.