استفاده از ماسک در گیلان به پایین ترین حد رسیده است

  1. معاون درمانی علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه عادی انگاری شهروندان می تواند فاجعه بار باشد، گفت: استفاده از ماسک در گیلان به پایین ترین حد رسیده است.

گیلان صدر: انوش دهنادی مقدم به آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان اشاره و اظهار کرد: روند صعود ابتلاء و بستری‌های کرونایی و همچنین فوتی‌های ناشی از کرونا است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از هزار و ۲۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند، افزود: روزانه شاهد شناسایی حدود ۳۰۰ بیمار کرونایی نیازمند به بستری در بیمارستان‌های استان هستیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به وخامت حال ۱۶۰ بیمار کرونایی، گفت: بیشتر ظرفیت و تخت‌های بیمارستانی در استان گیلان توسط بیماران کرونایی اشغال شده است.

وی در ادامه با ابراز نگرانی از پُر شدن تخت‌های بیمارستانی در استان گیلان با ادامه این روند، اضافه کرد: شهروندان باید پروتکل‌های بهداشتی را با جدیت و دقت بیشتری رعایت کنند.

دهنادی مقدم با اشاره به عادی انگاری و بی توجهی شهروندان به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، گفت: استفاده از ماسک در استان گیلان به پایین‌ترین سطح خود رسیده و این زمینه را برای رشد بیماری فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه حضور در مکان‌های تجمع یکی دیگر از عوامل افزایش میزان ابتلاها به کرونا در استان گیلان بوده است، اضافه کرد: حضور مسافران نیز بر این عوامل افزوده و شرایط را برای استان سخت کرده است.

معاون درمان علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه عادی انگاری و بی توجهی نسبت به رعایت پروتکل‌ها سبب می‌شود تا با یک فاجعه رو به رو شویم، گفت: در حال حاضر تنها راهکار مقابله با کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک است.

وی همچنین به واکسیناسیون و روند رو به رشد آن در استان گیلان اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر ۴۷۰ دُز واکسن در استان گیلان به گروه‌های هدف تزریق شده است.

دهنادی مقدم با بیان اینکه روزانه ۱۵ تا ۱۸ هزار دُز واکسن در استان گیلان تزریق می‌شود، گفت: در صورت افزایش ورود واکسن به استان ظرفیت افزایش این میزان به روزانه ۴۰ دُز نیز وجود دارد.

نوشته مشابه

گسترش خدمات منطقه آزاد انزلی در سطح استانی و ملی

گسترش خدمات منطقه آزاد انزلی در سطح استانی و ملی

گیلان صدر: نشست مجمع نمایندگان گیلان با حضور سید کاظم دلخوش نماینده مردم صومعه سرا و رئیس مجمع نمایندگان گیلان، احمد دنیامالی نماینده مردم بندر انزلی، سید علی آقازاده نماینده مردم رشت، حسن محمدیاری نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال، ابراهیم نجفی نماینده مردم آستانه اشرفیه و رسول فرخی میکال...

جلد دوم کتاب خاطرات ایثارگران شرکت گاز استان گیلان رونمایی شد

جلد دوم کتاب خاطرات ایثارگران شرکت گاز استان گیلان رونمایی شد

به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج، طی مراسمی با حضور مدیرعامل و کارکنان شرکت گاز، از جلد دوم کتاب خاطرات ایثارگران شرکت گاز استان گیلان رونمایی شد. گیلان صدر: عیسی جمال نیکویی مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در مراسم رونمایی از جلد دوم کتاب خاطرات ایثارگران این شرکت گفت: وظیفه همه...

۱۰۵۰ زوج در گیلان؛ متقاضی فرزندخواندگی | بر تعداد کودکان بد سرپرست افزوده شد

۱۰۵۰ زوج در گیلان؛ متقاضی فرزندخواندگی | بر تعداد کودکان بد سرپرست افزوده شد

سید مهدی خدمت بین دانا، مدیرکل بهزیستی استان گیلان، گفت: در حال حاضر ۱۰۵۰ زوج متقاضی فرزندخواندگی داریم که حدود ۴۰۰ زوج واجد شرایط اخذ فرزند هستند. گیلان صدر: سید مهدی خدمت بین دانا در گفتگو با ایسنا، با بیان اینکه اداره کل بهزیستی گیلان ۷۰ هزار پرونده مددجویی، توانخواهی...

انتقاد از عملکرد شهرداری رشت در ساماندهی دستفروشان/ در اختیار گرفتن شارع عام توسط دستفروشان

انتقاد از عملکرد شهرداری رشت در ساماندهی دستفروشان/ در اختیار گرفتن شارع عام توسط دستفروشان

در دیدار جمعی از بازاریان با رئیس شورای رشت از بی توجهی شهرداری رشت نسبت به ساماندهی دستفروشان انتقاد و به لزوم توجه بیشتر شهرداری رشت نسبت به رفع این مشکل تاکید شد. گیلان صدر: یکی از بازاریان در این دیدار که صبح امروز در ساختمان شورای رشت برگزار شد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.