انتصاب مدیران شهرداری رشت بر اساس مدل شایسته سالاری+ جزئیات

گیلان صدر:  سید امیر حسین علوی، شهردار رشت اظهار کرد: در دوره جدید مدیریت شهری بر اساس تعهدی که به شورای اسلامی شهر رشت و مردم داده شد، تمام تلاش و اهتمام تیم مدیریت شهری بر روی اهداف مهمی همچون طرح‌ریزی یک مدیریت علمی-جهادی مبتنی بر منافع عمومی متمرکز شد تا بر اساس آن بتوانیم خدمات شایسته‌ای را به مردم شهر ارائه دهیم.

علوی یکی از آثار ملموس طرح‌ریزی مدیریت علمی-جهادی مبتنی بر منافع عمومی را ریل‌گذاری مناسب در مسیر توسعه و آینده‌نگری برای شهر رشت ذکر کرد و افزود: در سنجش علمی اخیر تمام نیروهایی که در حال حاضر جزء مدیران رده اول شهرداری رشت هستند و کسانی که قرار بر تصدی سمتهای مدیریتی دارند، مورد ارزیابی قرار گرفتند.

شهردار رشت تصریح کرد: تمام تلاش ما این است که بتوانیم مدیران شایسته‌ای را برای شهرداری انتخاب کنیم که در مسیر طراحی شده بتوانند خدمت‌گذار خوبی برای مردم و شهروندان باشند.

علوی از سنجش توان تصمیم‌گیری، رهبری و اثرگذاری معاونین و مدیران در فرآیندهای مختلف مدیریتی خبر داد و اظهار داشت: شهرداری رشت برای نخستین بار در این راستا یک تصمیم‌گیری علمی را به مجموعه شورا و مردم شهرمان ارائه خواهد داد.

وی تصریح کرد: این برنامه ارزشیابی از تاریخ ۲۸ آبان ۱۴۰۰ آغاز و طی مدت دو روز چهل نفر از سرمایه‌های انسانی شهرداری رشت مطابق با مدل شایستگی عمومی و بر اساس استانداردهای ابلاغی ارزیابی گردیدند.

علوی فرآیند ارزیابی و توسعه شایستگی عمومی مدیران حرفه‌ای را یک کار سنگین و پیچیده خواند و با بیان اینکه این برنامه طی دو روز اجرایی شد، افزود: این ارزیابی‌های علمی توسط تیم غیر بومی، با تخصص و رزومه کامل، دارای گواهی سازمان استخدامی کشور و به دور از هرگونه روابط غیر رسمی داخل استان انجام شد.

شهردار رشت اذعان داشت: هنوز خروجی اجرای این ارزیابی‌های علمی که حتی در سطح معاونین و مدیران انجام شد، مشخص نشده است اما اطمینان داریم که آثار بسیار خوب و سازنده‌ای برای شهرداری به ارمغان خواهد آورد.

علوی با اشاره به پایبندی به کار علمی و نتایج حاصل از آن بیان داشت: برنامه ارزیابی مدیران براساس مدل شایستگیهای عمومی نخستین بار است که در این سطح و به شکل واقعی در کشور اتفاق افتاده است و خوشحالیم که شهرداری در این امر پیشتاز بوده است.

طبق فرآیندی که در همین راستا در شهرداری رشت انجام گرفت، مؤلفه‌هایی نظیر مسئولیت‌پذیری، تصمیم‌گیری و حل مسئله، رهبری نتیجه‌گرا و کار تیمی به عنوان نقاط قوت و همچنین مدیریت منابع و ارتباطات اثربخش به عنوان نقاط قابل بهبود در سطح معاونین، مدیران و کارکنان شرکت کننده شناسایی شد.

نوشته مشابه

آغاز لایروبی دو رودخانه شهر

سرپرست شهرداری رشت از امضای احکام جدید کارگران قراردادی طبق قانون کار خبر داد

سید مجتبی خدمت بین دانا سرپرست شهرداری رشت جهت تبریک، تعامل بیشتر و ارائه گزارش عملکرد و برنامه‌های پیش رو به همراه معاونین و مدیران شهرداری به دیدار اعضای جدید هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر رفت. گیلان صدر: سید مجتبی خدمت بین دانا سرپرست شهرداری رشت امروز سه‌شنبه ۱۸ مرداد...

مجلس از توسعه منطقه آزاد انزلی و تسریع در تکمیل راه آهن رشت- بندر‌ کاسپین حمایت می‌کند

مجلس از توسعه منطقه آزاد انزلی و تسریع در تکمیل راه آهن رشت- بندر‌ کاسپین حمایت می‌کند

سیدکاظم دلخوش اباتری، رییس مجمع نمایندگان گیلان و نماینده صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی، با عیسی فرهادی رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی دیدار و گفت و گو کرد. گیلان صدر: در این دیدار که با محوریت توسعه همکاری ها در مسیر تکمیل طرح ملی اتصال راه...

کارگران سالی۳ کیلو گوشت قرمز مصرف نمی‌کنند

کارگران سالی۳ کیلو گوشت قرمز مصرف نمی‌کنند

یک خانواده‌ی سه نفره‌ی کارگری اگر یک روز بخواهند غذای گوشتی بخورند، باید کل دستمزد آن روزِ نان‌آور خانواده را برای خرید فقط یک کیلوگرم گوشت قرمز هزینه کنند!  گیلان صدر: سرانه مصرف گوشت سالانه به ۳ کیلوگرم و کمتر رسیده است. در میانه‌ی اردیبهشت سال جاری، مسعود رسولی، دبیر...

از بهداشت الکترونیکی تا فن آوری های نوین با استفاده از ساز وکار هوشمند سازی در زندان های گیلان

از بهداشت الکترونیکی تا فن آوری های نوین با استفاده از ساز وکار هوشمند سازی در زندان های گیلان

با استفاده از ظرفیت های بومی برای رسیدن به فن آوری و هوشمند سازی که یکی از موارد و نکات مثبت در دنیای امروزی است باید گام های مهمی برداشت. گیلان صدر: در راستای برنامه های زندان تحولی نشست هیئت علمی اعضای دانشگاه گیلان با مدیر کل زندان های گیلان...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.