بخشی از مشکلات در زمان بحران به ضعف عملکرد ما برمی‌گردد

به گزارش گیلان صدر، فرماندار شهرستان رشت در جلسه بررسی مباحث مدیریت بحرات و ضعف برق شهرستان رشت که با حضور مدیران کل استان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد با بیان اینکه رشت نسبت به شهرستانهای دیگر استان در زمان بارش های آسمانی بیشتر دچار مشکل می‌شود، گفت: بخشی از مشکلات طبیعی است اما بخشی دیگر به ضعف عملکرد ما برمی‌گردد.

میرشمس مومنی زاده با بیان اینکه ما می‌توانیم با ارتقای سطح آمادگی و بانک اطلاعات ماشین آلات ونیروهای انسانی و هوشیاری لازم و حضور تمام وقت این مشکلات را به حداقل برسانیم، تصریح کرد: پیشرفت پروژه ها در سطح شهرستان بخشی به آب و هوای شهرستان و بخشی دیگر به داشتن امکانات را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه از ظرفیت های ملی و استانی برای اتمام پروژه‌ها باید استفاده کرد، افزود: یکی از اهداف برگزاری این جلسه انتظار پیگیری ویژه نمایندگان مجلس و تامین اعتبارات ملی برای اتمام پروژه های شهرستان است.

فرماندار شهرستان با خطاب قراردادن شهرداران گفت: تاکید بنده به شهرداری‌ها این است که بانک اطلاعاتی نیروهای انسانی و ماشین آلات خود را تقویت و به بروز رسانی کنند.

وی با اشاره به بارش احتمالی برف و باران شدید در آینده گفت: از هر دستگاهی یک نماینده در کارگروهی که در فرمانداری تشکیل خواهد شد حضور داشته باشند.

مومنی زاده ادامه داد: کمیته بازرسی نیز برای نظارت بر ستاد بحران تشکیل خواهد شد تا به این واسطه بتوانیم نقص‌ها و مشکلات را برطرف کنیم و نیز نظارت بیشتری انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه از مشکلات اصلی انسداد راها در زمان بحران و بارشهای شدید است، تصریح کرد: متاسفانه همیشه شاهد انسداد راها در زمان بارش برف هستیم که باید در این زمینه تیغ‌های برف روب به تعداد تهیه شود و دستگاهای برف روب نیز تجهیز شوند.

فرماندار رشت با بیان اینکه قطع برق مشکلات زیادی را برای مردم به همراه می‌آورد، گفت: اکیپ‌های رسیدگی و فنی و خدماتی برق شبانه روز در زمان بارش شدید و بحران باید حضور داشته باشند.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه تقویت شبکه برق نیازمند بودجه ملی است، گفت: رایزنی هایی را به همراه نمایندگان در وزارت نیرو در حال انجام است.

وی در ادامه افزود: بخشداران و شهرداران ستاد بحران را تشکیل دهند و نیز دهیاران را بخشداران فعال کنند و نیز در حاشیه خیابان‌ها شاخ و برگ های درختان کوتاه شود و نیروی انتظامی و پلیس راهور تا پایان فصل سرما در صحنه با امادگی لازم حضور داشته باشند.

مومنی زاده در پایان در در مورد نانوایی‌ها گفت: تمام نانوانی هایی باید دوگانه سوز شوند تا در زمان بحران هیچ نانوایی تعطیل نشود.

دیارمیرزا

نوشته مشابه

هزینه مرمت قلعه رودخان بسیار بالاست

هزینه مرمت قلعه رودخان بسیار بالاست

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان از تخصیص اعتبارات سالیانه به‌منظور مرمت و بازسازی قلعه رودخان خبر داد و گفت: قلعه رودخان یکی از بناهای تاریخی ارزشمند و بی‌بدیل گیلان است که در شمار نفایس ملی محسوب شده است به گزارش گیلان صدر، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان...

پروژه های طرح میثاق بدون توقف و با سرعت مناسب در حال انجام است

پروژه های طرح میثاق بدون توقف و با سرعت مناسب در حال انجام است

شهردار رشت به برنامه ریزی مدون تامین منابع مالی پروژه های عمرانی طرح میثاق اشاره کرد و گفت : پروژه های طرح میثاق بدون توقف و با سرعت مناسب در حال انجام است. به گزارش گیلان صدر پروژه های طرح میثاق بدون توقف و با سرعت مناسب در حال انجام...

خانه ابریشمی به مدیریت شهری رشت واگذار می شود

خانه ابریشمی به مدیریت شهری رشت واگذار می شود

رئیس شورای اسلامي شهر رشت با تاکید بر حفظ بناهای تاریخی در رشت گفت: خانه ابریشمی رشت با هدف تبدیل شدن به یک جاذبه تاریخی گردشگر پذیر به مجموعه مدیریت شهری رشت واگذار شود. به گزارش گیلان صدر و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت...

اجرای عملیات هرس و ایمن سازی درختان معابر شهر رشت

اجرای عملیات هرس و ایمن سازی درختان معابر شهر رشت

با توجه به آغاز فصل خزان ، عملیات هرس و ایمن سازی درختان معابر شهری در راستای رفاه حال شهروندان توسط شهرداری رشت اجرا می شود. به گزارش گیلان صدر و به نقل از مدیریت ارتباطات شهرداری رشت ، با توجه به آغاز فصل خزان درختان با دستور رحیم شوقی...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.