بخشی از مشکلات در زمان بحران به ضعف عملکرد ما برمی‌گردد

به گزارش گیلان صدر، فرماندار شهرستان رشت در جلسه بررسی مباحث مدیریت بحرات و ضعف برق شهرستان رشت که با حضور مدیران کل استان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد با بیان اینکه رشت نسبت به شهرستانهای دیگر استان در زمان بارش های آسمانی بیشتر دچار مشکل می‌شود، گفت: بخشی از مشکلات طبیعی است اما بخشی دیگر به ضعف عملکرد ما برمی‌گردد.

میرشمس مومنی زاده با بیان اینکه ما می‌توانیم با ارتقای سطح آمادگی و بانک اطلاعات ماشین آلات ونیروهای انسانی و هوشیاری لازم و حضور تمام وقت این مشکلات را به حداقل برسانیم، تصریح کرد: پیشرفت پروژه ها در سطح شهرستان بخشی به آب و هوای شهرستان و بخشی دیگر به داشتن امکانات را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه از ظرفیت های ملی و استانی برای اتمام پروژه‌ها باید استفاده کرد، افزود: یکی از اهداف برگزاری این جلسه انتظار پیگیری ویژه نمایندگان مجلس و تامین اعتبارات ملی برای اتمام پروژه های شهرستان است.

فرماندار شهرستان با خطاب قراردادن شهرداران گفت: تاکید بنده به شهرداری‌ها این است که بانک اطلاعاتی نیروهای انسانی و ماشین آلات خود را تقویت و به بروز رسانی کنند.

وی با اشاره به بارش احتمالی برف و باران شدید در آینده گفت: از هر دستگاهی یک نماینده در کارگروهی که در فرمانداری تشکیل خواهد شد حضور داشته باشند.

مومنی زاده ادامه داد: کمیته بازرسی نیز برای نظارت بر ستاد بحران تشکیل خواهد شد تا به این واسطه بتوانیم نقص‌ها و مشکلات را برطرف کنیم و نیز نظارت بیشتری انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه از مشکلات اصلی انسداد راها در زمان بحران و بارشهای شدید است، تصریح کرد: متاسفانه همیشه شاهد انسداد راها در زمان بارش برف هستیم که باید در این زمینه تیغ‌های برف روب به تعداد تهیه شود و دستگاهای برف روب نیز تجهیز شوند.

فرماندار رشت با بیان اینکه قطع برق مشکلات زیادی را برای مردم به همراه می‌آورد، گفت: اکیپ‌های رسیدگی و فنی و خدماتی برق شبانه روز در زمان بارش شدید و بحران باید حضور داشته باشند.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه تقویت شبکه برق نیازمند بودجه ملی است، گفت: رایزنی هایی را به همراه نمایندگان در وزارت نیرو در حال انجام است.

وی در ادامه افزود: بخشداران و شهرداران ستاد بحران را تشکیل دهند و نیز دهیاران را بخشداران فعال کنند و نیز در حاشیه خیابان‌ها شاخ و برگ های درختان کوتاه شود و نیروی انتظامی و پلیس راهور تا پایان فصل سرما در صحنه با امادگی لازم حضور داشته باشند.

مومنی زاده در پایان در در مورد نانوایی‌ها گفت: تمام نانوانی هایی باید دوگانه سوز شوند تا در زمان بحران هیچ نانوایی تعطیل نشود.

دیارمیرزا

نوشته مشابه

ارسال پیامک اطلاعات بیمه ای به بیمه‌شدگان شاغل در کارگاه‌های مشمول قانون تأمین‌اجتماعی

ارسال پیامک اطلاعات بیمه ای به بیمه‌شدگان شاغل در کارگاه‌های مشمول قانون تأمین‌اجتماعی

سازمان تامین اجتماعی از خردادماه ، پیامک اطلاعات بیمه‌ای به شاغلان کارگاه‌های مشمول این قانون ارسال می نماید مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با بیان اینکه در ادامه رویکردهای تحولی سازمان و هوشمندسازی های صورت گرفته ، ارسال پیامک اطلاعات لیست حق بیمه به بیمه شدگان در دستور کار قرار گرفته...

پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصدی تقاطع غیر همسطح نیروی دریایی رشت

پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصدی تقاطع غیر همسطح نیروی دریایی رشت

با نصب تیرهای پل، پیشرفت تقاطع غیرهمسطح نیروی دریایی رشت به ۳۵ درصد رسید. به گزارش گیلان صدر: احداث تقاطع غیر همسطح نیروی دریایی یکی از پروژه های طرح عمرانی میثاق بوده که در جهت برطرف شدن گره های ترافیکی، تسهیل در تردد و روان سازی ترافیک در دستور کار...

نامه سرگشاده امت حزب الله گیلان خطاب به  دادستان مرکز استان: لزوم برخورد با تحرکات خودسرانه افراد تندرو و هزینه ساز برای نظام

نامه سرگشاده امت حزب الله گیلان خطاب به دادستان مرکز استان: لزوم برخورد با تحرکات خودسرانه افراد تندرو و هزینه ساز برای نظام

گیلان صدر: متن نامه سرگشاده امت حزب الله گیلان خطاب به دادستان محترم مرکز استان در خصوص لزوم برخورد با تحرکات و اقدامات برخی افراد که خود را منسوب به جبهه انقلاب معرفی می کنند ولی خلاف بیانات و تذکرات صریح مقام معظم رهبری و رویه صواب حفظ وحدت و...

در پی شهادت رییس جمهور

در پی شهادت رییس جمهور

به مناسبت ایام سوگواری شهادت جانسوز رئیس جمهور(خادم الرضا) و هیئت همراه،فضاسازی محیط شهری توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی ، سازمان سیما ،منظر و روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری رشت در سطح شهر انجام گرفت. به گزارش گیلان صدر؛ با دستور شهردار رشت و با هدف گرامیداشت حادثه تلخ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.