بیش از ۱۰۰ شرکت دانش بنیان، فن آور و نوآور در منطقه آزاد انزلی فعالیت می کنند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی همچنین با اشاره به ایجاد شهرک صنعتی شماره ۳ در این منطقه افزود: در حال حاضر بخش زیادی از دو شهرک صنعتی موجود در محدوده منطقه اشباع شده و تعدادی از واحدهای دانش‌بنیان نیز در شهرک صنعتی شماره ۱ و ۲ فعالیت می کنند و در نظر داریم بخش قابل توجهی از محدوده شهرک صنعتی شماره ۳ را به شرکت‌های دانش بنیان و فناور و نوآور اختصاص یابد.

گیلان صدر: اکبری مقدم رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل  سازمان، مهدی قلعه نوعی رییس مرکز تعاملات بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،‌ معاونین سازمان ،مدیر سرمایه‌گذاری و انتقال فناوری دبیرخانه شورای عالی، رئیس صندوق پژوهش و فناوری مناطق آزاد شمال و مدیران واحدهای صنعتی، شورای حمایت از شرکت های دانش بنیان و نوآور منطقه برگزار شد.

در این نشست تخصصی ضمن بررسی راهکارهای حمایت و توسعه شرکت ها و فعالیت های دانش بنیان نوآور و فناور در منطقه آزاد انزلی در خصوص چگونگی فناور و دانش بنیان نمودن واحد‌های تولیدی منطقه بحث و تبادل نظر شد.

اکبری مقدم رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این نشست با تشریح عملکرد سازمان متبوع خود در حوزه حمایت از واحد های دانش بنیان فناور و نوآور بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۱۰۰ شرکت دانش بنیان، فن آور و نوآور در منطقه آزاد انزلی فعالیت می کنند که شش شرکت نیز موفق به اخذ گواهی دانش‌بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شدند و در تلاشیم واحدهای صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی محدوده منطقه آزاد انزلی نیز با گرایش به سمت فعالیت دانش بنیان مسیر جدیدی از توسعه صنعتی در این منطقه را رقم بزنند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین حوزه‌های فعالیت منطقه آزاد انزلی در بخش بندری بوده و از فعالین دانش بنیان دعوت می‌شود تا در زمینه لجستیک و خدمات بندری نیز طرح های خود را ارائه دهند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی همچنین با اشاره به ایجاد شهرک صنعتی شماره ۳ در این منطقه افزود: در حال حاضر بخش زیادی از دو شهرک صنعتی موجود در محدوده منطقه اشباع شده و تعدادی از واحدهای دانش‌بنیان نیز در شهرک صنعتی شماره ۱ و ۲ فعالیت می کنند و در نظر داریم بخش قابل توجهی از محدوده شهرک صنعتی شماره ۳ را به شرکت‌های دانش بنیان و فناور و نوآور اختصاص یابد.

در ادامه این جلسه مهدی قلعه نویی رئیس مرکز تعاملات بین الملل معاونت علمی ریاست جمهوری با اشاره به برنامه‌های حمایتی و تسهیل گری در این بخش گفت: این مرکز در سه بخش ارائه تسهیلات، تامین مواد اولیه و همچنین مدیریت توسعه صادرات به شرکت‌های دانش‌بنیان خدمات ارائه می‌کند و در حال حاضر نیز ۶ هزار و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان در سطح کشور ثبت شده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: یکی دیگر از برنامه‌های مرکز تاملات معاونت علمی ایجاد خانه نوآوری با مشارکت بخش خصوصی در کشورهای مختلف بوده و در حال حاضر نیز خانه فناوری ایران به منظور انجام بازاریابی در کشور روسیه ایجاد شده که فرصت مناسبی برای سرمایه گذاران منطقه آزاد انزلی است.

در ادامه خضرایی منش مدیر توسعه سرمایه گذاری و انتقال فناوری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد نیز در این نشست گفت : بیش از ۱۱۰ مورد حمایت از واحدهای دانش بنیان در مناطق آزاد طراحی شده و در حال حاضر با توجه به شرایط قوانین و افزایش ابعاد حمایتی در تلاشیم واحدهای صنعتی فعال را به سمت اخذ گواهی دانش بنیان هدایت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با هماهنگی به عمل آمده با صندوق توسعه ملی و صندوق پژوهش و فناوری شمال و جنوب کشور واحد های دانش بنیان و صنعتی با ارائه طرح های خود از تسهیلات و مشوق های قانونی برخوردار خواهند شد.

 

نوشته مشابه

آغاز لایروبی دو رودخانه شهر

سرپرست شهرداری رشت از امضای احکام جدید کارگران قراردادی طبق قانون کار خبر داد

سید مجتبی خدمت بین دانا سرپرست شهرداری رشت جهت تبریک، تعامل بیشتر و ارائه گزارش عملکرد و برنامه‌های پیش رو به همراه معاونین و مدیران شهرداری به دیدار اعضای جدید هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر رفت. گیلان صدر: سید مجتبی خدمت بین دانا سرپرست شهرداری رشت امروز سه‌شنبه ۱۸ مرداد...

مجلس از توسعه منطقه آزاد انزلی و تسریع در تکمیل راه آهن رشت- بندر‌ کاسپین حمایت می‌کند

مجلس از توسعه منطقه آزاد انزلی و تسریع در تکمیل راه آهن رشت- بندر‌ کاسپین حمایت می‌کند

سیدکاظم دلخوش اباتری، رییس مجمع نمایندگان گیلان و نماینده صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی، با عیسی فرهادی رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی دیدار و گفت و گو کرد. گیلان صدر: در این دیدار که با محوریت توسعه همکاری ها در مسیر تکمیل طرح ملی اتصال راه...

کارگران سالی۳ کیلو گوشت قرمز مصرف نمی‌کنند

کارگران سالی۳ کیلو گوشت قرمز مصرف نمی‌کنند

یک خانواده‌ی سه نفره‌ی کارگری اگر یک روز بخواهند غذای گوشتی بخورند، باید کل دستمزد آن روزِ نان‌آور خانواده را برای خرید فقط یک کیلوگرم گوشت قرمز هزینه کنند!  گیلان صدر: سرانه مصرف گوشت سالانه به ۳ کیلوگرم و کمتر رسیده است. در میانه‌ی اردیبهشت سال جاری، مسعود رسولی، دبیر...

از بهداشت الکترونیکی تا فن آوری های نوین با استفاده از ساز وکار هوشمند سازی در زندان های گیلان

از بهداشت الکترونیکی تا فن آوری های نوین با استفاده از ساز وکار هوشمند سازی در زندان های گیلان

با استفاده از ظرفیت های بومی برای رسیدن به فن آوری و هوشمند سازی که یکی از موارد و نکات مثبت در دنیای امروزی است باید گام های مهمی برداشت. گیلان صدر: در راستای برنامه های زندان تحولی نشست هیئت علمی اعضای دانشگاه گیلان با مدیر کل زندان های گیلان...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.