فعالیت مطب‌های شبانه‌روزی غیرقانونی است/ از برخورد با دانه‌درشتهای متخلف ابایی ندارم

به گزارش گیلان صدر، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه سیاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر شفاف سازی است، گفت: تا جایی که توان داریم در شفافیت اخبار و اطلاعات اقدام می‌کنیم.

اسماعیل نورصالحی با بیان اینکه از رسالت های مهم معاونت درمان امر نطارت است، اظهار کرد: نظارت بر درمان به این علت حائز اهمیت است زیرا با جان انسانها ارتباط مستقیم دارد و اگر کوتاهی در این بخش صورت گیرد جان فردی را به خطر خواهد انداخت.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه امر نظارت بر درمان کار بسیار پیچیده ای است، تصریح کرد: بعد و حجم کار در بخش نظارت بر درمان بسیار وسیع و گسترده است.

وی با اشاره به اینکه در گیلان ۳۶ بیمارستان فعالیت می‌کنند، افزود: از این تعداد ۲۶ بیمارستان دولتی و ۸ بیمارستان خصوصی است. همچنین هزار و ۴۵۰ پزشک عمومی، ۹۰۰ پزشک متخصص، ۵۰۰ داندانپزشک، ۷۸ درمانگاه عمومی و تخصصی و ۸۵۰ دفتر کار در استان مشغول کار هستند.

نور صالحی با بیان اینکه صیانت و رعایت حقوق بیماران از تاکیدات ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان است، افزود: در نظارت معاونت درمان دو نوع نظارت وجود دارد، نظارت ادواری و دوره ای و دیگری به صورت شکایات حضوری و یا از طریق سامانه ۱۹۰ است.

وی تاکید کرد: روزانه افرادی هستند که به صورت مرتب سامانه ۱۹۰ را بررسی کرده و شکایات درج شده را ثبت و پیگیری می‌کنند.

معاون درمان علوم پزشکی گیلان با اشاره به نظارت صورت گرفته در شش ماهه نخست سال ۹۷ یادآور شد: در شش ماهه نخست امسال ۷۳ بازدید نظارتی از مراکز و درمانگاه‌ها در دو شیفت صبح و عصر انجام شد و  از۳۲ مراکزی که به دنبال دریافت پروانه هستند نیز بازدید انجام گرفت.

نورصالحی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به مرگ و میر صورت گرفته در بیمارستانها گفت: آمار همه مرگها به صورت پیامک به بنده ارسال میشود و آن دسته از مرگهایی را غیر منتظر است به کمیته مرگ و میر ارجاع داده خواهد شد.

وی به بازدیدهای صورت گرفته در شش ماهه نخست امسال اشاره کرد و گفت: ۶۱۳ مورد بازدید صورت گرفت که این نظارت در کل سال گذشته ۹۴۰ مورد بوده است.

این مسئول در مورد فعالیت مطبهای شبانه روزی اظهار کرد: مطب‌های شبانه روزی غیرقانونی هستند و باید به درمانگاه های شبانه روزی تبدیل شوند و تاکنون ۶۴ مورد تذکر کتبی به همراه اخذ تعهد دریافت کردند.

وی در مورد تذکرات داده شده به پزشکان نیز اظهار کرد: در شش ماهه گذشته ۱۳۷ پزشک عمومی و ۵۶ مورد متخصص به صورت کتبی تذکر دریافت کردند.

معاون درمان علوم پزشکی گفت ادامه داد: در سال گذشته درباره فعالیت ۴۷۹ پزشک، دندان‌پزشک، ماما، درمانگاه‌ها طی ماهانه به‌صورت متوسط ۳۰ شکایت به دانشگاه علوم پزشکی گیلان متخلف شناخته شدند که با آن‌ها برخورد قانونی شده است.

نورصالحی با اشاره به طرح نظارت بر تعرفه بیان کرد: در این باره ۲۰ جلسه برگزار شده است که ۳۰ واحد درمانی به میزان مبلغ ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در تعرفه‌ها تخلف داشتند و پرونده به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

وی با بیان اینکه در سال ۹۷ تاکنون ۲۷ واحد درمانی پلمپ شده است، یادآور شد: شامل ۳ مورد دفتر مامایی،۱۵ مورد دندانساز تجربی فاقد مجوز، ۴ مورد طب سنتی، ۵ مورد مرکز ارایه عینک طبی و یک مورد مرکز زیبایی بوده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر برخورد محکم دانشگاه با کمپ‌های ترک اعتیاد تأکید کرد و افزود: تاکنون پنج موسسه متخلف شناخته شده و برای آنها جریمه کاهش سهمیه دارویی را اعمال کرده‌ایم.

نورصالحی در پایان با بیان اینکه گیلان به عنوان قطب نظارتی شمال کشور انتخاب شده است، گفت: این نشان از جدیت معاونت درمان در زمینه نظارت دارد و از برخورد با دانه درشتهای متخلف ابایی ندارم و با هر گونه تخلف برخورد خواهم کرد.

دیارمیرزا

نوشته مشابه

اعلام برنامه های اداره کل میراث فرهنگی گیلان به مناسبت دهه فجر

اعلام برنامه های اداره کل میراث فرهنگی گیلان به مناسبت دهه فجر

جهانی، با اشاره به ایجاد موزه رشتی دوزی و ثبت ملی رشتی دوزی به‌نام رشت، اظهار کرد: ایجاد موزه صنایع دستی، یکی دیگر از الزمات است که در همین راستا با مدیریت شهرداری رشت توافقاتی صورت گرفته تا ساختمان مریضخانه بلدیه یا همان استانداری سابق به عنوان موزه صنایع دستی...

۱۶ پروژه شهری همزمان با دهه فجر رونمایی و بهره‌برداری می‌شود

۱۶ پروژه شهری همزمان با دهه فجر رونمایی و بهره‌برداری می‌شود

عاطفی با توضیح برنامه‌های مدیریت شهری بندرکیاشهر، پروژه‌های دهه فجر ۱۴۰۱ شهرداری را تشریح کرد. گیلان صدر: «مرتضی عاطفی» شهردار ضمن اعلام برنامه‌ریزی دقیق و مدون در مورد اجراء پروژه‌های عمرانی، خدماتی و رفاهی شهرداری توضیح داد؛ در دهه فجر امسال رونمایی و بهره‌برداری از ۱۶ پروژه شهری را شاهد...

با درخواست شهرداری رشت؛ تالاب عینک طی دو هفته آینده به شهرداری رشت واگذار خواهد شد

با درخواست شهرداری رشت؛ تالاب عینک طی دو هفته آینده به شهرداری رشت واگذار خواهد شد

با درخواست شهرداری رشت و مساعدت رئیس کل دادگستری و دادستان استان گیلان تالاب عینک در دو هفته آینده و طی قراردادی از شرکت آب منطقه‌ای به شهرداری رشت واگذار خواهد شد گیلان صدر: جلسه تعیین تکلیف تالاب عینک با حضور رئیس کل دادگستری گیلان، دادستان مرکز استان، مدیران دستگاه‌های...

بازدید مسئولین مربوطه از روند ساماندهی دفنگاه زباله سراوان

بازدید مسئولین مربوطه از روند ساماندهی دفنگاه زباله سراوان

نماینده محترم ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت به همراه معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری ، فرماندار، مدیر کل حفاظت محیط زیست، مدیر کل صمت، مدیر کل پدافند غیرعامل استان گیلان، سرپرست شهرداری رشت و هیئت همراه از پروژه‌ ساماندهی دفنگاه سراوان و کارخانه کود آلی و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.