پایداری شبکه های توزیع برق با تعدیل و بهینه سازی روشنایی معابر

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق گیلان گفت: جهت صرفه‌جویی در مصرف انرژی، روشنایی معابر اصلی، پارک‌ها و فضاهای سبز شهری و بین شهری به جزراه‌های پر خطر و مه گیر تعدیل می‌شود.

گیلان صدر: معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق گیلان گفت: جهت صرفه‌جویی در مصرف انرژی، روشنایی معابر اصلی، پارک‌ها و فضاهای سبز شهری و بین شهری به جزراه‌های پر خطر و مه گیر تعدیل می‌شود.

وی گفت به دنبال کاهش دمای هوا و افزایش مصرف حامل‌های انرژی به عنوان منابع حرارتی و در راستای پشتیبانی از زیرساخت‌های انرژی و جلوگیری از کمبود سوخت در نیروگاه‌های برق سراسر کشور، وزارت نیرو طرح‌های متعددی را در دستور کار خود قرار داده است که کاهش و تعدیل روشنایی معابر درون و برون شهری از جمله مهم‌ترین این طرح‌ها است.

جوهری اظهار داشت: اجرای این طرح از سوی شرکت‌های توزیع برق سراسر کشور، به منظور جلوگیری از بروز وقفه در ارائه خدمات به شهروندان در حوزه انرژی بالاخص برق دنبال میشود.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق گیلان اذعان داشت: طرح تعدیل به معنای خاموش کردن معابر نیست، بلکه تنها اصلاح آن است و در این روش هیچ معبری خاموش نخواهد شد بلکه در نقاط کم خطر و نیز پارک‌ها و فضاهای سبز که روشنائی‌های بیش از حد استاندارد و معمول دارند اجرا و پیاده‌سازی می‌شود.

وی بیان داشت: هم استانی‌های محترم می‌توانند با صرفه جوئی در مصرف گاز و برق و اقداماتی ساده چون پوشیدن لباس گرم در منزل، خاموش کردن لامپهای اضافه، پوشاندن دریچه کولر، کاهش دمای پکیج یا بخاری، درزگیری پنجره‌های ساختمان و. . ما را در جهت ارائه خدمات مطلوب‌تر به مشترکین ارجمند یاری رسانده و موجب کاهش ۱۰ درصدی مصرف گاز در کشور شوند.

جوهری تاکید کرد: راحت‌ترین راه جهت اطلاع از خاموشی‌های با برنامه شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان استفاده از اپلیکیشن برق من می‌باشد و مشترکین محترم می‌توانند جهت نصب این اپلیکیشن کاربردی به تارنمای اینترنتی این شرکت به نشانی www.gilanpdc.ir یا کافه بازار مراجعه نمایند.

نوشته مشابه

پرداخت حق پرستاری در گیلان پس از ۱۴سال

پرداخت حق پرستاری در گیلان پس از ۱۴سال

دانشگاه علوم پزشکی گیلان از آغاز پرداخت حق تعرفه پرستاری در استان پس از ۱۴ سال خبر داد و گفت: در حال حاضر سه ماه از این تعرفه پرداخت شده و این روند پرداختی ادامه خواهد داشت تا بخشی از زحمات این قشر پرتلاش جبران گردد. گیلان صدر: همایش تجلیل...

سفر رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توانیر به گیلان

سفر رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توانیر به گیلان

 آرش کردی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توانیر طی سفری دو روزه به گیلان ضمن حضور در شرکت توزیع برق استان، به بازدید از پروژه های درحال اجرا در شهرستان لنگرود پرداخت. گیلان صدر: وی ابتدا در جلسه ای در توزیع برق گیلان اظهار داشت: تابستان امسال را به‌گونه‌ای...

مراسم گرامیداشت روز دانشجو باشکوه‌تر از گذشته برگزار شود

مراسم گرامیداشت روز دانشجو باشکوه‌تر از گذشته برگزار شود

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم گرامیداشت روز دانشجو در سطح دانشگاه تأکید کرد و گفت: مراسم روز دانشجو فضایی برای گفتگو، پرسش و پاسخ است و باید تلاش شود تا فاصله بین دانشجویان و مسئولان در این روز، کوتاه‌تر شود. گیلان صدر: صبح امروز شورای...

تاکید دکتر بالو بر اجرای صریح و قانونی فرایند طرح‌های عمرانی و فنی دانشگاه

تاکید دکتر بالو بر اجرای صریح و قانونی فرایند طرح‌های عمرانی و فنی دانشگاه

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در شورای فنی دانشگاه بر ضرورت رعایت مفاد دقیق آیین‌نامه‌های قانونی در اجرای طرح‌های عمرانی و فنی و تصمیم‌گیری قانونی و صریح در مواجه با فرایند اجرای پروژه‌ها تأکید کرد و گفت: باید فرایند اجرای طرح‌های عمرانی و فنی فرایندی شفاف و مشخص باشد و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.