چگونگی تغییر و یا حذف «پسوند و پیشوند نام‌های خانوادگی» در گیلان اعلام شد

به گزارش گیلان صدر، قاسم روحانی‌فر صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۳۰ هزار کارت ملی هوشمند در گیلان آماده تحویل است بنابراین متقاضیان باید هرچه سریع‌تر جهت دریافت کارت‌های هوشمند جدید خود به دفاتر ثبت احوال در سراسر استان گیلان مراجعه کنند.

مدیرکل ثبت احوال گیلان درمورد روند صدور کارت‌های ملی هوشمند در این استان عنوان کرد: ۲ میلیون و ۲۱۴ هزار نفر از جمعیت بالای ۱۵ سال گیلان واجد شرایط دریافت کارت‌های ملی جدید هستند که تا این لحظه برای یک میلیون و ۷۵۰ هزار نفر از آنان کارت‌های ملی هوشمند صادر شده است.

روحانی‌فر با بیان اینکه گیلان به لحاظ صدور کارت‌های ملی جدید در کل کشور از مراکز برتر استانی شناخته شده است گفت: از ابتدای شروع تعویض کارت‌های ملی قدیمی در سال ۹۲ تاکنون درخواست ۸۲ درصد متقاضیان گیلانی برای دریافت کارت‌های ملی جدید در این استان به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به اینکه صدور شناسنامه‌های مکانیزه در گیلان روند بسیار خوبی دارد ابراز داشت: در حوزه تعویض شناسنامه‌ها نیز سهمیه امسال گیلان حدود ۱۲۰ هزار عدد اعلام شد که در ۹ ماهه نخست امسال تاکنون ۹۷ هزار شناسنامه در این استان تعویض و به متقاضیان آن تحویل داده شده است.

مدیرکل ثبت احوال گیلان از اسکن و آرشیو ۵ میلیون سند در این استان خبر داد و خاطرنشان کرد: ۴ میلیون عدد از این آرشیوها مربوط به ولادت‌ها و یک میلیون دیگر نیز مربوط به آمار فوتی‌ها در گیلان است که از این حیث نیز شرایط استان به نسبت سایر مراکز کشور مطلوب گزارش می‌شود.

روحانی‌فر ثبت مهاجرت‌ها و اصلاح اطلاعات مربوط به تغییر نشانی افراد در سامانه ثبت احوال را مورد تأکید قرار داد و افزود: این طرح با ابلاغ دولت از فردا در تهران اجرا می‌شود و بر اساس آن افراد در صورت تغییر نشانی سکونتشان باید ظرف ۲۰ روز اطلاعات جدید خود را در سامانه ثبت کنند.

وی در مورد نوع خدمات ارائه شده در سامانه الکترونیک ثبت احوال اظهار داشت: ثبت آن لاین ولادت‌ها و فوتی‌ها در سامانه،‌ صدور آن لاین شناسنامه نوزاد، ثبت‌نام کارت هوشمند، مشاهده وضعیت کارت‌های مفقود شده و درخواست صدور گواهی تجرد برخی از خدمات ارائه شده سامانه ثبت احوال است.

مدیرکل ثبت احوال گیلان با تأکید بر امکان تغییر و یا حذف پسوند و پیشوند نام‌های خانوادگی توسط متقاضیان نیز بیان داشت: تمام این موارد قابل تغییر هستند منتها در صورتی که با حذف پسوند و یا پیشوند نام خانوادگی طرف مقابل تغییر معنایی پیدا کند باید کل نام خانوادگی وی عوض شود.

روحانی‌فر با اشاره به اینکه از سوی ثبت احوال کشوری یکسری پسوند و پیشوندهای مناسب انتخاب شده و به متقاضیان مورد نظر پیشنهاد می‌شود ابراز داشت: ۲۵ اداره ثبت احوال گیلان مستقر در شهرستان‌های مختلف استا آماده ارائه هر گونه خدمات مورد نیاز به مردم هستند.

نوشته مشابه

شهردار لاهیجان از برگزاری رویداد ملی عکاسی با محوریت چای در این شهر خبر داد

شهردار لاهیجان از برگزاری رویداد ملی عکاسی با محوریت چای در این شهر خبر داد

شهردار لاهیجان از برگزاری رویداد ملی عکاسی با محوریت چای در این شهر خبر داد.شهردار لاهیجان از برگزاری رویداد ملی عکاسی با محوریت چای در این شهر خبر داد. به گزارش گیلان صدر و به نقل از اداره ارتباطات و اموربین الملل شهرداری لاهیجان، رضا زنده دل در گفت و...

تقویت تعاملات و اعتمادسازی بیشتر هدف اصلی نشست با شرکای اجتماعی است

تقویت تعاملات و اعتمادسازی بیشتر هدف اصلی نشست با شرکای اجتماعی است

در نشستی مشترک با حضور مدیرکل و معاون منابع بیمه ای تامین اجتماعی گیلان با اعضای هیات مدیره انجمن مدیران صنایع استان ، مهمترین دغدغه های جامعه کارفرمایی و موضوعات کاری مورد تبادل نظر قرار گرفت . به گزارش گیلان صدر و به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی...

معرفی ۲۰۰ بسته سرمایه‌گذاری جدید در اكسپو ۲۰۲۴

معرفی ۲۰۰ بسته سرمایه‌گذاری جدید در اكسپو ۲۰۲۴

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی خبر داد: برای نمایشگاه ایران اکسپو ۲۰۲۴ حدود ۲۰۰ بسته‌ سرمایه‌گذاری برای پیشنهاد به سرمایه‌گذاران خارجی در حال آماده‌‌سازی است. به گزارش گیلان صدر و به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی؛ حجت الله عبدالملکی در...

ضرورت بازسازی ساختمان های تاریخی رشت

ضرورت بازسازی ساختمان های تاریخی رشت

رئیس شورای شهر رشت با بیان اینکه معماری های بسیار زیبایی در رشت وجود دارد گفت: در شهر رشت معماری های بسیار زیبایی مربوط به ادوار گذشته وجود دارد که نشان دهنده پیشینه معماری است و تاکید داریم چنین ساختمان هایی باید بازسازی شوند. به گزارش گیلان صدر و به...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.